Máte zájem o přednášku?

Kontaktujte mne:
mil.vaclavik@seznam.cz

Extrémní jídla ve světě - s ochutnávkou

-poznejte netradiční chutě z celého světa. Jídla, která jsou v nejodlehlejších koutech naší planety velkou delikatesou a jinde jejich konzumace nahání husí kůži. Jak chutná tarantule, nebo smažený štír? Navštivte hadí vesnici Ve vietnamu, ochutnejte smaženou tarantuli v Kambodži, nebo objevte chuť Malajsie v  nejsmradlavějším ovoci na světě. Proč to vlastně lidé jedí jak to chutná? Cestopisná přednáška o tom, aby jsme poznali a pochopili, že jiný kraj znamená  jiný mrav i v jídle. Přednáška je spojena s ochutnávkou exotického ovoce a praženého hmyzu.

Přednášející: Milan Václavík

Hmyz na talíři - s ochutnávkou

-využití hmyzu jako potraviny. Jak chutná cvrček a bude hmyz opravdu potravinou budoucnosti? Kde všude ve světě se hmyz konzumuje? Přednáška spojená s live cooking o nutričních hodnotách hmyzu, o jeho využití v kuchyni a o tom, kde všude ve světě se s touto prapodivnou pochoutkou setkáte.

Přednášející: Milan Václavík

Maroko - perla severní Afriky

Země, která se jedním prstem dotýká Evropy a přesto se od naší kultury tolik liší. Země, která nabízí pouště, hory, úžasné jídlo i kulturu kočovných berberů - lidí pouště.

Přednášející: Milan Václavík

Kostarika plná zvířat a pralesů

Nejbezpečnější země střední Ameriky o velikosti Slovenska nabízí nepřeberné množství zážitků.Země plná divokých zvířat, nedotčených pralesů a pohodových lidí. Tůry do pralesů, krmení krokodýlů z ruky, koupání v horkých pramenech pod aktivními vulkány i rafting na divokých řekách uprostřed divočiny. Chuť kávy, kakaové plantáže, ananasové tour i serfování a kokain je vše, co zde můžete ochutnat! Kostarika je země, kde "pura vida” v překladu jednoduchý život, nebo štastný život, uslyšíte místo pozdravů každý den tak dlouho, dokud na Kostarickou pohodu nenajedete také. Přijďte si poslechnout o třítýdenním putování autem po Kostarice.

Vietnam - země legend
Od severu k jihu 

Země plná překrásných pralesů, kulturních tradic, extrémního ekonomického růstu i komunistického režimu. S Milanem ji procestujeme od severu k jihu. Ochutnáme skvosty vietnamské kuchyně, projdeme se starobylou Hanoí i moderním „Saigonem“ – městem neřesti. Odpočineme si na tropickém ostrově Phu Quoc, přespíme na lodi ve světoznámé zátoce Ha Long Bay, navštívíme fabriky na rybí omáčku a jako bonus se podíváme na skok i do Kambodže! Vietnam navštěvuji  už šest let. Pracuji zde jako průvodce, věnuji se také extrémním kuchyním ve světě a tak se ve Vietnamu podíváme i na hadí krev, ptačí sliny nebo kachní embrya. 

Pozvánky:

 
26513168_1803097979714350_1696229823_o.jpg

3. února 2022

Kostarika -země pralesů a zvířat v Z00 parku Vyškov

Třítýdenní putování po jedné z nejkrásnějších zemí plné exotických zvířat. 

Fototapety_Stará_antická_mapa_56.jpg.lar

27. února 2020

Online zde

Extrémní kuchyně světa

18:30

Poznejte netradiční chutě z celého světa. Jídla, která jsou v nejodlehlejších koutech naší planety velkou delikatesou a jinde jejich konzumace nahání husí kůži. Jak chutná tarantule, nebo smažený štír? Navštivte hadí vesnici Ve vietnamu, nebo objevte chuť chuť Malajsie v nejsmradlavějším ovoci na světě.

IMG_1671.jpeg

1. října 2019

Slatiňany

Ochutnávka hmyzu

18:00

Řekněte více o nabízených lekcích. Přidejte obrázky, text a odkazy, nebo připojte data ze své kolekce pro zobrazení dynamického obsahu.

IMG_9983.jpeg

3. listopadu 2021

Maroko - perla severní Afriky
Brno - klub cestovatelů
FB událost zde

Velký okruh Marokem. Hory, pouště, beduíni i památky staré stovky let. Marocká kuchyně, pohled do duše beduína a noci v pouštích. 

8FE1BAD8-2DAC-4EA7-AA07-38B660EC81E8.jpg

27. února 2020

ZOO park Vyškov

Maroko

17:00

Řekněte více o nabízených lekcích. Přidejte obrázky, text a odkazy, nebo připojte data ze své kolekce pro zobrazení dynamického obsahu.

green-and-brown-round-fruits-3888735.jpg

29. dubna 2021

Online - zde

Všechny chutě světa, včetně těch nejšílenějších...