top of page

MÁTE ZÁJEM O PŘEDNÁŠKU?

KONTAKTUJTE MNE NA TELEFONÍM ČÍSLE +420 774 041 323

NEBO EMAILEM: MIL.VACLAVIK@SEZNAM.CZ

marokoperla afriky

Země, která se jedním prstem dotýká Evropy a přesto se od naší kultury tolik liší. Země, která nabízí pouště, hory, úžasné jídlo i kulturu kočovných berberů - lidí pouště. Procestujeme celé pobřeží Atlantiku s největšími arabskými památky. Impozantní mešita Hassana II v Casablance, surfování a pohodová atmosféra ve městě Essaouera i hlavní město Rabat. Přes pohoří atlas dojedeme až tam kde končí silnice a asfalt pohlcuje písek. Život berberů určuje tiché tempo pouště. Ochutnáme marocký tajine a nesmí chybět i královna sladkostí - baklava.

To vše a mnoho více je Maroko.

Přednášející: Milan Václavík

vietnamzemě legend

Země plná překrásných pralesů, kulturních tradic, extrémního ekonomického růstu i komunistického režimu. S Milanem ji procestujeme od severu k jihu. Ochutnáme skvosty vietnamské kuchyně, projdeme se starobylou Hanoí i moderním „Saigonem“ – městem neřesti. Odpočineme si na tropickém ostrově Phu Quoc, přespíme na lodi ve světoznámé zátoce Ha Long Bay, navštívíme fabriky na rybí omáčku a jako bonus se podíváme na skok i do Kambodže! Vietnam navštěvuji  už šest let. Pracuji zde jako průvodce, věnuji se také extrémním kuchyním ve světě a tak se ve Vietnamu podíváme i na hadí krev, ptačí sliny nebo kachní embrya. 

extrémníjídla ve světě

poznejte netradiční chutě z celého světa. Jídla, která jsou v nejodlehlejších koutech naší planety velkou delikatesou a jinde jejich konzumace nahání husí kůži. Jak chutná tarantule, nebo smažený štír? Navštivte hadí vesnici Ve vietnamu, ochutnejte smaženou tarantuli v Kambodži, nebo objevte chuť Malajsie v  nejsmradlavějším ovoci na světě. Proč to vlastně lidé jedí jak to chutná? Cestopisná přednáška o tom, aby jsme poznali a pochopili, že jiný kraj znamená  jiný mrav i v jídle. Přednáška je spojena s ochutnávkou exotického ovoce a praženého hmyzu.

Přednášející: Milan Václavík

hmyz jako jídlos ochutnávkou

-využití hmyzu jako potraviny. Jak chutná cvrček a bude hmyz opravdu potravinou budoucnosti? Kde všude ve světě se hmyz konzumuje? Přednáška spojená s live cooking o nutričních hodnotách hmyzu, o jeho využití v kuchyni a o tom, kde všude ve světě se s touto prapodivnou pochoutkou setkáte.

Přednášející: Milan Václavík