top of page

koh rongsamloem

Koh Rong Samloem je malý kambodžský ostrov v Thajském zálivu, který se nachází pod větším ostrovem Koh Rong. Samloem láká návštěvníky svými bílými plážemi, průzračným mořem a tropickým prostředím. Ostrov nabízí relaxaci a odpočinek v krásném přírodním prostředí, a zároveň příležitost k objevování podmořského života při šnorchlování nebo potápění. Samloen si navíc stále zachovává baťůžkářskou atmosféru a na některých plážích se budete stále cítit odříznutí od světa.

Koh Rong Samloem
Koh rong Samloem
Lazy beach koh rong Samloem

UVOLNĚNÁ ATMOSFÉRA

Na tomto ostrově se budete cítit jako v Thajsku před patnácti lety. Žádné vysoké budovy, žádné rozlehlé komplexy, žádná infrastruktura, žádné betonové cesty ani žádné diskotéky a absence letiště dělají z ostrova klidný, zapomenutý ráj. Z jednoho konce na druhý se dá přejít během 40 minut. Ostrov má pořád spíše baťůžkážskou atmosféru, ale najdete tady jak nádherné ubytování s bazénem tak i ubytování v jednoduchých bungalovech. 

ŠEST KRÁSNÝCH PLÁŽÍ

1. Saracen Bay - vítejte na hlavní a největší pláži na ostrově. Sem vás dopraví lodě z přístaviště v Sihanoukvile a tady začnete svojí cestu za relaxací. Tato pláž má nejvíce restaurací a hotelů z celého ostrova. I tak nepůsobí nijak přelidněně. Na severní straně najdete vodopád a přejít celou pláž zabere půl hodinky. Na pláži se nachází bary, hotely i obchody. Není tady jediná vybetonovaná cestička a z hotelu, nebo baru jdete po písku rovnou do moře.

 

2. Lazy Beach - časopis National geographic označil tuto pláž za jednu z jednadvaceti nejlepších pláží na světě. Tato pláž leží na západní straně ostrova. Z hlavní pláže na ní vede krásná půlhodinová procházka napříč celým ostrovem. Na Lazy beach se nachází jedna restaurace a jedno jediné ubytování v bungalovech. 

3. Sunset Beach - jak název napovídá, jedná se o jednu z nejlepších pláží na Koh Rongu Samloem, ze které lze sledovat západ slunce. Máte dokonalý nerušený výhled na to, jak se pomalu ponořuje do oceánu přímo před vámi. Cesta na pláž je ale strmá a po kamenech, takže po západu slunce doporučuji dobrou obuv a čelovku.

4. Sandy Beach - malá ukrytá pláž s ubytováním v bungalovech na jižní straně.

5. M Pai Beach - vpodstatě jediná vesnice na ostrově. Zde také najdete několik možností levnějšího ubytování ve stylu guesthousu.

6. Clear Water Bay

CHYBA V MATRIXU

Na východní straně ostrově se nachází hlavní pláž jménem Saracen bay s největším počtem ubytování a restaurací. Sem také přijíždí lodě a odtud dále už musíte na ubytování pěšky, nebo připraveným traktorem s vlečkou, který vám odveze zavazadla. Začátkem zimy je to ale návětrná strana ostrova a moře sem vyplavuje hromady odpadků. Místní se je snaží pravidelně uklízet alespoň před jejich resorty. Toto je ale jediná skvrna na jinak dokonalém místě. 

IMG_0072.JPG
IMG_0014.JPG

JAK SE TAM DOSTAT?

Pro cestování na kambodžský ostrov Koh Rong Samloem se musíte dostat buď letadlem, nebo autobusem do Sihanoukvile.  Z přístavu v Sihanoukvile, což je nejbližší pevninský bod od ostrova, je jediná možnost přesunu na ostrov - lodí. Na výběr je speed boat nebo klasická ferry. Lístek stojí okolo 300 Kč a lodě jezdí 8:30, 11:30, 12:00, 14:30 a 17:30. Je potřeba počítat s tím, že za špatného počasí se časy odjezdu mění. Obzvláště během silného větru nejsou lodě schopné přistát na ostrově na provizorním dřevěném molu. To stejné platí i pro odjezdy z ostrova. Je tedy dobré nechat si časovou rezervu na přestup na autobus nebo letadlo.

bottom of page