top of page

VIETNAM

Vietnam je jihovýchodní asijská země s bohatou historií a kulturou, známou svými malebnými krajinnými rysy a rozmanitými etnickými skupinami. Země byla historicky ovlivněna válkami a konflikty, ale dnes je turisticky atraktivní díky svým krásným plážím, historickým památkám a výborné vietnamské kuchyni.

Image by Elliot Andrews

HANOI

Image by Martijn Vonk

HALONG BAY

rýe peloton, do, mekong delta, neurč. člen, gi

DELTA MEKONGU

221116_062_Cu-Chi-tunnels.jpg

CU CHI TUNELY

VIETNAMSKÁ KUCHYNĚ

​Vietnamská kuchyně je důležitou částí vietnamské kultury. Jídlo představuje pro Vietnamce možnost strávit čas společně s rodinou a je hlavním prvkem oslav a svátků.​Hlavní ingredience využívané ve vietnamské kuchyni v sobě odrážejí polohu země a místní klima. Rýže, která se pěstuje na vodních polích po celé zemi, tvoří součást každodenních jídel, a navíc se z ní vyrábějí různé druhy nudlí nebo koláčů.  Ingredience se připravují na mnoho způsobů, jako je vaření, dušení nebo smažení. Cílem kuchařů je zachování co nejčerstvější a přírodní chuti jídel.Vietnamská kuchyně je často považována za jednu z nejzdravějších na světě

ČÍST VÍCE...

CO VE VIETNAMU OCHUTNAT

Vietnamská kuchyně je jedním slovem dokonalá. Čerstvá. Křupavá. V každém regionu odlišná. Plná čerstvých bylinek. A zde naleznete zlomek těch nejlepších jídel. Nebo alespoň seznam jídel, která mám ve Vietnamu nejraději.​Nebojte se jíst na ulici. Pouliční jídla jsou nejen famózní, ale často i jedinečné.

TIPY PŘED CESTOU

Do Vietnamu musíte mít víza. Elektronická na 30 dní se dají vyřídit zde. Cena je 30USD/osobu​Vietnam je obrovská země. Pokud toho chcete hodně stihnout a tlačíte na čas, vyplatí se cestovat nočními autobusy, nebo využít místní přelety. ​Místní letecké společnosti nabízí levné lety z Hanoie do Saigonu a obráceně. Pokud chcete projet celý Vietnam po zemi a zpáteční letenku máte ze stejného místa, využijte cestou nazpět místní přelet. Ideálka je Vietnam Airlines​Procestovat celý Vietnam zabere minimálně měsíc, když jej chcete trošku lépe poznat. Pokud nemáte dost času, zvolte si třeba jen severní, nebo střední, nebo jižní Vietnam a radši se tam zase vraťte. Všechny tři oblasti se od sebe dost liší, jak v přírodě, lidech i městech. Sever je více tradiční, klidnější. Střed má úžasnou přírodu a jih je zase tepající asijský mišmaš zážitků.

hanoi

halongbay

ho chi minhcity

hoi an

ČLÁNKY Z VIETNAMU

BLOG O ZAJÍMAVOSTECH, KTERÉ MUSÍTE A NEMUSÍTE PŘED CESTOU VĚDĚT

Další zajímavosti

bottom of page