top of page

PRŮVODCE KAMBODŽA

ZAJÍMAVOSTI, KTERÉ BY JSTE MĚLI PŘED CESTOU VĚDĚT.

TIPY NA DOBRÉ JÍDLO, KTERÉ PO CESTĚ KAMBODŽOU MUSÍTE OCHUTNAT

Image by Anton Sulsky

ANGKOR WAT

Image by Mateus Bragança de Carvalho

TONLE SAP

IMG_1413.jpeg

CIRCUS 

Image by Angkor Feel

 

BAYON

IMG_4796.jpeg

PALMOVÝ CUKR

Image by Rod Long

ANGKOR THOM

KAMBODŽSKÁ KUCHYNĚ

Ve stínu skvělé kuchyně sousedního Vietnamu a Thajska, je  pro kambodžskou kuchyni velmi těžký boj urvat si uznání. Ale i zde najdeme spousty dobrých, tradičních receptů. Oproti okolním kuchyním regionu se zde používá více kokosového mléka a méně čili.

V Sieam Reapu, najdete špičkové restaurace, servisem i kvalitou jídla. Často daleko převyšující ty Evropské. Ale ve zbytku země je situace trochu jiná.

Národním jídlem je Amok. V kuchyni jsou hojně zastoupeny ryby a nejčastější přílohou je zde rýže. Zajímavostí je hojné využívání palmového nektaru.

ANGKOR

Bylo město v Khmérské říši postavené mezi 9-15 stoletím a v největším rozkvětu mělo 600 tisíc obyvatel. Pro srovnání v Paříži ve stejnou dobu žilo 30 tisíc obyvatel. Základem pro úspěch tak obřího města bylo ovládnutí vody. Khmérové vytvořily úžasnou zavlažovací síť a zároveň v té době i největší vodní rezervoár. Na ploše 1000 km čtverečních se rozkládá několik stovek chrámů.

Zánik Angkoru byl pravděpodobně spjatý s klimatickými změnami. Stejně jako voda byla to, co dalo městu možnost rozkvětu, pozdější záplavy a následné sucha společně s politickými a válečnými rozpory ukončilo éru Angkoru. Králové jej opustily a přesunuli hlavní město dále na východ. Znovu objeven byl až v roce 1860 francouzským dobrodruhem pátrajícím v pralese po motýlech. Nejznámější z chrámů je Angkor Wat, vyobrazený i na státní vlajce. Pro návštěvu Angkoru je ideální základna městečko Sieam Reap.

TIPY PŘED CESTOU

This is a paragraph. Use this area to add any information you want to share with users. Just click "Edit Text" or double click here to change the text and make it your own. You can also adjust the paragraph's font, size and color so it fits your website’s theme.

This is a great place to tell users a story about your website and let them know more about what you offer. You may want to share information about your company's background, your team, or the services you provide. Be sure to keep the tone and voice consistent throughout the site so users become familiar with your brand.

ČLÁNKY Z KAMBODŽI

bottom of page