top of page

Borneo

Borneo je třetí největší ostrov na světě, rozdělený mezi Indonésii, Malajsii a Brunejem, s bohatou biodiverzitou, deštnými lesy a domovem pro unikátní druhy fauny, včetně orangutanů.

Image by Chris Charles

ORANGUTANI V SEPILOKU

FXT16116.jpg

KOTA KINABALU

A3D99DB5-4B57-40AC-A099-DF5AF6CF0010.jpg

NOČNÍ TOUR DO PRALESA

DSC_0093_edited_edited.jpg

GOMATONG CAVE

Image by Hongbin

POTÁPĚNÍ SEMPORNA

IMG_2716.JPG

SABAH TEA

BORNEJSKÁ KUCHYNĚ

Jídla na Borneu jsou mixem indické, čínské a tradiční kuchyně. Tento mix míchá v kulinářském kotli samotné různorodé etnikum, které ovlivnilo i výsledný styl jídel.

 

Díky majoritnímu zastoupení islámu v náboženstí  je i příprava jídel korigována v zásadách halal. Na talíři tak nehledejte vepřové, ale převážně kuřecí maso, jehněčí a ryby. Běžné jsou polévky zvané Soto. Jedná se o chutný vývar se zeleninou, masem, nebo nudlemi.

Alkohol se zde shání o poznání hůře a jeho ceny jsou nepoměrně vysoké. Za zmínku pak stojí pašovaný rum z Filipín.

CO NA BORNEU OCHUTNAT

This is a paragraph. Use this area to add any information you want to share with users. Just click "Edit Text" or double click here to change the text and make it your own. You can also adjust the paragraph's font, size and color so it fits your website’s theme.

This is a great place to tell users a story about your website and let them know more about what you offer. You may want to share information about your company's background, your team, or the services you provide. Be sure to keep the tone and voice consistent throughout the site so users become familiar with your brand.

TIPY PŘED CESTOU

Do Malajsijskéké části Bornea nejsou potřeba víza

Půjčení auta je výhoda, protože cesty autobusem jsou zdlohavé a nudné, není moc co     pozorovat a autopůjčovny fungují na jedničku. Za 14 tisíc malé auto na dva týdny včetně   pojištění zařídíte online do pár minut.

Semporna je jedním z nejlepších míst na potápění a šnorchlování na světě! Na toto místo si určitě vyčleňte více dní. Nejlepší vrianta je ubytovat se přímo v Semporně a v přístavišti pak najdete několik cestovních kanceláří, které vám zorganizují jednotlivé výlety i se zapůjčením kompletního vybavení

 

ČLÁNKY Z BORNEA

BLOG O ZAJÍMAVÝCH MÍSTECH A O JÍDLE NA BORNEU

bottom of page