top of page

hoi an

Město lampionů a krejčovství. Nachází se zde na 900 původních domů a Hoi An je rozhodně jedno z nejkrásnějších, nefotogeničtějších a nejmalebnějších měst Vietnamu.

Image by Minh Pham
Image by Tom Morbey
Image by Dominique Josse

TROCHU HISTORIE

Hoi An byl dlouho centrem obchodu. Od 16. století zde kotvily Čínské, Japonské i Evropské lodě a probíhal zde obchod. Směřovalo sem hedvábí z číny, slonoviny, vonné oleje  a z Evropy pak zbraně, olovo a tkané látky.

 

Mnoho obchodníků se zde usazovalo natrvalo a vznikla zde například japonská i čínská čtvrť.

Hoi Anu se vyhnuli všechny války a tak se zde dnes nachází na 800 původních domů. 

JAPANES BRIDGE

Japonští obchodníci, kteří se zde usadily postavili zhruba v 16. století most, který propojil čínskou a japonskou čtvrť. 

K mostu se váže legenda, podle které za zemětřesení v Japonsku mohl drak, který procházel středem země a měl hlavu v Indii a ocas v Japonsku. Když se pohnul, způsobil zemětřesení. Jeden z pilířů mostu měl protnout drakovi srdce, usmrtit jej a zabránit zemětřesení. Místním obyvatelům se později draka zželelo a na mostě postavily malou pagodu k uctění draka.

LAMPIONOVÉ MĚSTO

Nejlepší je vypravit se do Hoai Anu večer. Celé město září lampiony a​ atmosféra je neopakovatelná. Centrem starého města protéká kanál na kterém se můžete projet na lodičce a z lodi pustit plovoucí lampion pro štěstí. Po obou březích se nachází obchody a restaurace a celý večer se dá strávit procházkami po městě.


Hoi An na kole
Hoi An Vietnam

NEJLEPŠÍ JE POZNAT HOI AN NA KOLE

Lepší hotely v Hoi Anu nabízí zapůjčení kol zdarma, nebo se po kole zeptejte na recepci vašeho hotelu. Pouhých šest kilometrů od Hoi Ani se nachází krásná písečná pláž. Na kole jste tam za půl hodinky. Nedávno jsem objevil cestou na pláž nádhernou kavárnu s výhledem na rýžové políčka. Odkaz ma mapu kavárny Coffee Xóm Chiêu zde. Ideální zastávka po cestě na pláž. V Hoi Anu se také nachází tzv. vegetable village. Vesnička kousek za městem, kde se pěstuje zelenina. Tam se pro zájemce dělají i kurzy vaření. Cestou potkáte vodní bůvoly a za poplatek se na tomto netradičním dopravním prostředku můžete i projet.

COCONUT VILAGE

This is a paragraph. Use this area to add any information you want to share with users. Just click "Edit Text" or double click here to change the text and make it your own. You can also adjust the paragraph's font, size and color so it fits your website’s theme.

This is a great place to tell users a story about your website and let them know more about what you offer. You may want to share information about your company's background, your team, or the services you provide. Be sure to keep the tone and voice consistent throughout the site so users become familiar with your brand.

bottom of page