top of page

HORKÉ PRAMENY

V Jordánsku se nachází termálními prameny Ma'in. Tyto prameny najdete v horské oblasti poblíž Mrtvého moře, které je nejnižším bodem na Zemi. Prameny jsou napájeny termální vodou pocházející z nedalekých hor.

IMG_1602.jpeg
IMG_1610.jpeg
IMG_1612.jpeg

MÁIN HOT SPRING

Je oblast blízko Mrtvého moře, kde se nachází celkem 63 pramenů různých teplot, ale podobného chemického složení, obsahujících chemické prvky a sloučeniny jako sodík, vápník, chlorid, radon, sirovodík a oxid uhličitý.​Horké prameny se nachází neuvěřitelných 264 metrů pod hladinou moře!

TEPLOTA VODY

Teplota vody během roku kolísá. Dosahuje ale až teploty 65 stupňů celsia. Voda se bere z okolních hor. Dešťová voda prosákne do půdy, kde se ohřeje o lávové kameny a vyvěrá v 63 pramenech.​Nejteplejší vodu zde najdete od července do září.

SOUKROMÉ A VEŘEJNÉ PRAMENY

Ma'in Resort: Nádherný malý resort se soukromým bazénem naplněným vodou z horkých pramenů. Je to skvělá volba, pokud chcete strávit noc v Ma'in, nebo prostě hledáte více pohodlí (šatny, sprchy, jídlo…). Hned za hotelem je velký vodopád, který je vidět z bazénu, restaurace a některých pokojů.​​Veřejné horké prameny: Co by kamenem dohodil od letoviska je velký veřejný horký pramen. Skládá se z vícevrstvého bazénu naplněného vodou, která pochází z vodopádu. Vstupné do veřejných pramenů je 15 JD . K dispozici budete mít záchod, převlékárnu a místo ve stínu pro odpočinek. Na místě je i malý obchůdek s pitím a občerstvením.

KUDY TAM?

Cesta klikatou horskou silnicí zabere z Madaby asi 45 minut a pouhých 20 minut od Mrtvého moře.

bottom of page