top of page

HALONG BAY

NOVODOBÝ DIV SVĚTA. NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ A JEDNA Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH PŘÍRODNÍCH PAMÁTEK VITNAMU

Image by Anmol Bindra
IMG_4435.jpeg
IMG_4602.jpeg

LEGENDA O VZNIKU

Podle legendy nad krajinou prolétal drak, kterého přivolal král na pomoc v boji proti místním kmenům. Jak drak bojoval, plival na nepřátele drahé kameny a antracit. Z drahých kamenů vznikly kopce a když se drak zanořil zpět do moře, voda zalila  vytvořené skály a vznikl Halong Bay. Jinak samozřejmě Halong vznikl erozí a řekami. 

Na dně halongu, jako důkaz teorie o erozi, byli nalezeny schránky sladkovodních živočichů. 

LODÍ, LETADLEM

Můžete ho prozkoumat lodí, letadlem i helikoptérou. Lodí máte na výběr jednodenní, dvoudenní nebo třídenní trip. Jednodenní je moc krátký, a noc na lodi je asi nejlepším zážitkem. Třídenní tripy pak zajíždí dále od pobřeží a užijete si Halong s méně turisty okolo.

IMG_3702.jpeg
IMG_3638.jpeg

SURPRICE CAVE

Tato jeskyně byla objevena Francouzkým admirálem v roce 1901. Francouzi ji pojmenovali surpise cave, protože byli překvapení její velikostí. Jeskyně má okolo 10 tisíc metrů čtverečních a na výšku 30 metrů.

Jeskyně je rozdělena do dvou částí. První se říká čekárna. Do druhé jeskyně se jde úzkou chodbou a její strop má 30 metrů. 

TITOP ISLAND

V Halongu se nachází i několik vyhlídek. Nejkrásnější je určitě na ostrově Titop. Je to ale malinkatý ostrůvek a v sezoně je pekelně přeplněný turisty. Komu by se nechtělo šlapat nahoru po 250 schodech, může se vykoupat na malé pláži přímo na ostrově.

A kdo že to vlastně byl ten Titop, po kterém je ostrov pojmenovaný? Nikdo jiný, než sám German Stepanovič Titov. Titov byl sovětský vojenský letec a kosmonaut, který se během své mise Vostok 2 stal druhým člověkem na oběžné dráze Země. V roce 1962 Titov navštívil Halong bay v doprovodu vietnamského presidenta Ho chi Minha a na jeho počest byl pojmenovaný tento ostrov. Ti Top je pak vietnamská výslovnost jména Titov.

ZAJÍMAVOSTI

Většina útvarů je vápencového a pískovcového původu. Na ostrově Cat Ba žije endemický druh opice a zároveň je Cat Ba druhým největším ostrovem ve Vietnamu (po Phu Qoucu). Moře v Halongu má hloubku 5-15 metrů. Rozloha činí okolo 1500 km čtverečních.

V Ha Longu můžete pozorovat endemický druh opic.

Nejlepším zážitkem je kajaking na moři, který je součástí dvoudenní plavby

bottom of page