top of page

ha long bay

Ha Long Bay je nádherná přírodní lokalita v Tonkinském zálivu ve Vietnamu, známá svými tisíci vápencovými skály a ostrovy.

Image by Anmol Bindra
IMG_4435.jpeg
IMG_4602.jpeg

LEGENDA O VZNIKU

Podle legendy nad krajinou prolétal drak, kterého přivolal král na pomoc v boji proti místním kmenům. Jak drak bojoval, plival na nepřátele drahé kameny a antracit. Z drahých kamenů vznikly kopce a když se drak zanořil zpět do moře, voda zalila  vytvořené skály a vznikl Halong Bay. Jinak samozřejmě Halong vznikl erozí a řekami. ​Na dně halongu, jako důkaz teorie o erozi, byli nalezeny schránky sladkovodních živočichů. 

LODÍ, LETADLEM

Můžete ho prozkoumat lodí, letadlem i helikoptérou. Lodí máte na výběr jednodenní, dvoudenní nebo třídenní trip. Jednodenní je moc krátký, a noc na lodi je asi nejlepším zážitkem. Třídenní tripy pak zajíždí dále od pobřeží a užijete si Halong s méně turisty okolo.

IMG_3702.jpeg
IMG_3638.jpeg

SURPRICE CAVE

Tato jeskyně byla objevena Francouzkým admirálem v roce 1901. Francouzi ji pojmenovali surpise cave, protože byli překvapení její velikostí. Jeskyně má okolo 10 tisíc metrů čtverečních a na výšku 30 metrů.​Jeskyně je rozdělena do dvou částí. První se říká čekárna. Do druhé jeskyně se jde úzkou chodbou a její strop má 30 metrů. 

TITOP ISLAND

V Halongu se nachází i několik vyhlídek. Nejkrásnější je určitě na ostrově Titop. Je to ale malinkatý ostrůvek a v sezoně je pekelně přeplněný turisty. Komu by se nechtělo šlapat nahoru po 250 schodech, může se vykoupat na malé pláži přímo na ostrově.A kdo že to vlastně byl ten Titop, po kterém je ostrov pojmenovaný? Nikdo jiný, než sám German Stepanovič Titov. Titov byl sovětský vojenský letec a kosmonaut, který se během své mise Vostok 2 stal druhým člověkem na oběžné dráze Země. V roce 1962 Titov navštívil Halong bay v doprovodu vietnamského presidenta Ho chi Minha a na jeho počest byl pojmenovaný tento ostrov. Ti Top je pak vietnamská výslovnost jména Titov.

ZAJÍMAVOSTI

Většina útvarů je vápencového a pískovcového původu. Na ostrově Cat Ba žije endemický druh opice a zároveň je Cat Ba druhým největším ostrovem ve Vietnamu (po Phu Qoucu). Moře v Halongu má hloubku 5-15 metrů. Rozloha činí okolo 1500 km čtverečních.​V Ha Longu můžete pozorovat endemický druh opic. Nejlepším zážitkem je kajaking na moři, který je součástí dvoudenní plavby

bottom of page