top of page

Halong Bay

Legenda o vzniku

Podle legendy nad krajinou prolétal drak, kterého přivolal král na pomoc v boji proti místním kmenům. Jak drak bojoval, ocasem rozrýval zemi. Když se pak zanořil zpět do moře, voda zalila  vytvořené díry a tak vznikl Halong Bay. Jinak samozřejmě Halong vznikl erozí a řekami. 

razitko.jpg
1
vietnam-halong-bay-58597.jpg
IMG_4602.jpeg

Lodí, letadlem

Můžete ho prozkoumat lodí, letadlem i helikoptérou. Lodí máte na výběr jednodenní, dvoudenní nebo třídenní trip. Jednodenní je moc krátký, a noc na lodi je asi nejlepším zážitkem. Třídenní tripy pak zajíždí dále od pobřeží a užijete si Halong s méně turisty okolo.

razitko.jpg
2
Cave Explorer

Surprise cave

Tato jeskyně byla objevena Francouzkým admirálem v roce 1901. Francouzi ji pojmenovali surpise cave, protože byli překvapení její velikostí. Jeskyně má okolo 10 tisíc metrů čtverečních a na výšku 30 metrů.

Jeskyně je rozdělena do dvou částí. První se říká čekárna. Do druhé jeskyně se jde úzkou chodbou a její strop má 30 metrů. 

razitko.jpg
3
Image by Sushant Vohra

Vyhlídka na Titop island

V Halongu se nachází i několik vyhlídek. Nejkrásnější je určitě na ostrově Titop. Je to ale malinkatý ostrůvek a v sezoně je pekelně přeplněný turisty. Komu by se nechtělo šlapat nahoru po 250 schodech, může se vykoupat na malé pláži přímo na ostrově.

razitko.jpg
4
Image by digitalarbyter :)

Zajímavosti

Většina útvarů je vápencového a pískovcového původu. Na ostrově Cat Ba žije endemický druh opice a zároveň je Cat Ba druhým největším ostrovem ve Vietnamu (po Phu Qoucu). Moře v Halongu má hloubku 5-15 metrů. Rozloha činí okolo 1500 km čtverečních.

razitko.jpg
5
bottom of page