top of page

JEMAA EL' FNAA

NÁMĚSTÍ V MARAKÉŠI JE MÍSTEM STVOŘENÝM PRO GURMÁNY

IMG_2343.jpeg
IMG_2341.jpeg
juan-ignacio-tapia-4fwRyKISwfk-unsplash.jpg

MÍSTO STVOŘENÉ PRO GURMÁNY

Po setmění se na tomto marakéšském náměstí vyrojí desítky stánků a pouličních prodavačů jídla. Griluje se zde, vaří se tady a peče se přímo před vámi. Tady je to pravé místo, kde toho z Maroka ochutnat co nejvíce na jednom jediném místě!

Pouliční kuchaři lákají návštěvníky ke svému stánku zpěvem, tancem i úžasnými úsměvy.

TROCHU HISTORIE

Jemaa el’Fná znamená v překladu "prostor pro shromažďování, nebo shromaždiště mrtvých." Po tisíce let sloužilo v srdci Marakéše ke shromažďování lidí. Kolem roku 1050 sloužilo náměstí k veřejným popravám a pak po dalších stovky let jako hlavní tržiště.

 

Měla zde vzniknout nová mešita za vlády Ahmada Al Mansura, ale došli peníze a co bylo postaveno se už rozpadlo, nebo rozebralo.  V moderní historii vznikl nápad zde vybudovat parkoviště, protože náměstí sloužilo jako dopravní uzel. V roce 2008 bylo náměstí zapsáno do UNESCA jako součást kulturního dědictví.

Jema el Fnaa Marakéš
IMG_0059.jpeg

CO MUSÍTE OCHUTNAT

Nabídka je rozmanitá. Nicméně na většině stáncích naleznete to stejné, jen v jiné obměně a někdy ani to ne. Jak rád říkám, „same shit, but different toilet“ 

Určitě ale stojí za vyzkoušení grilované maso, grilovaná zelenina a vynikající bramborové placičky! Ochutnat můžete i polévku hariru, nebo tradiční tajine. Nezapomeňte po jídle zalít vše čerstvým džusem, který najdete na stáncích po stranách náměstí.

KDY JE NEJLEPŠÍ ČAS?

Toto náměstí musíte navštívit odpoledne, ale hlavně večer. Kolem osmé hodiny večerní se náměstí zaplní stánky s jídlem, pouličními vypravěči a kouzelníky. Zábava trvá až do půlnoci. Lepší je dorazit sem opravdu až po desáté, kdy to tady už opravdu žije.

Připravte se na silný zážitek, kdy vás budou stánkaři přesvědčovat a lákat právě k jejich stánku s tím, že jejich jídlo je nejlepší.

KUDY TAM?

This is a paragraph area where you can add your own text. Just click “Edit Text” or double click here to add your own content and make changes to the font. It's a great place to tell a story about your business and let users know more about you.

bottom of page