top of page

Hue

Nejlepší bar v Hue

Nejlepší bar který jsem v celém Vietnamu navštívil byl ten v Hue. Jmenuje se He Army a majitel je umělec, který celý bar vyzdobil věcmi z vietnamské války. Navíc zde každý den hraje úžasná živá hudba, personál má jako pracovní oděv uniformy a všichni jsou zde velmi příjemní.

razitko.jpg
1
IMG_4823.jpeg
Image by Kha Vo

Harmonie

V překladu znamená slovo Hue „harmonie“ Městem protéká parfémová řeka a od roku 1802 do roku 1945 to bylo hlavní město. Zároveň zde vládla poslední královská dynastie Nguyenovců. 

razitko.jpg
2
Image by Kon Karampelas

Zakázané město

Po vzoru zakázaného města v Pekingu bylo postaveno i zakázané město v Hue, jehož brány nesměl projít smrtelník. Město postavil císař Phuc Anh v roce 1805. Město bylo tvořeno 150 paláci a bylo obehnáno 6 metrů vysokými hradbami. Obvod zakázaného města byl 2,5 km a vstupuje se do něj čtyři branami.

razitko.jpg
3
IMG_0725.jpeg

Pagoda Thien Mu

Tato budhistická pagoda z roku 1601 se nachází se na levém břehu Voňavé řeky a dá se tam připlout z města na dračích lodích, což je fajn zážitek. Má sedm pater a 21 metrů. Dnes tam žije sedmdesát mnichů a komplex slouží jako sirotčinec.

razitko.jpg
4
Image by Kon Karampelas

Zajímavosti

Město se nachází na pomezí severního a jižního Vietnamu blízko demilitarizované zóny u 17 rovnoběžky. Za války ve Vietnamu během ofenzívy Tet zde proběhl největší masakr na obyvatelstvu Vietnamu. Severovietnamská armáda se zde mstila přívržencům jihu. . Hue je také budhistickým centrem Vietnamu. Můžete si zde užít i plavbu na dračích lodích, na kterých se v minulosti mohl plavit pouze král.

razitko.jpg
5
bottom of page