Thajské Pad Thai - recept a historie nejznámějšího Thajského streetfoodu

Není moc jídel na světě, které zná celý svět a hlavně, které si většina lidí zamiluje hned poprvé co je v Bangkoku ochutná. Je málo jídel, které tolik odráží národní hrdost, nacionalismus a gastronomii kraje jako jsou Pad Thai! A je málo takhle slavných jídel, které někdo doslova vymyslel pro nějaký účel a světe div se, ono to funguje...


Historie:


To bylo s těmi nudlemi asi nějak takhle... umíchala je politika! Před 90 lety tohle jídlo neexistovalo. Ve 30’ letech ale v Thajsku proběhl převrat a byl sesazen tehdejší absolutní monarcha a systém byl nahrazen konstituční monarchií. Na pozadí všeho stál generál Plaek Phibunsongkhram a ve snaze upevnit svoji moc v zemi obklopené francouzskými koloniemi (Thajsko nebylo nikdy součástí francouzské kolonie) a ve snaze probudit v Thajcích nacionalismus, provedl několik chytrých kroků. Ustanovila se nová hymna, tehdejší Siam byl přejmenován na dnešní Thajsko a vyhlásil soutěž o nové národní jídlo. To mělo odrážet thajskou kulturu i regionální chutě.


Vyhrálo Pad Thai. Navíc podle některých zdrojů, na počátku druhé světové války, byl navíc nedostatek rýže a tak byl zájem na tom, aby jídlo bylo z nudlí. Na ty se totiž spotřebuje méně rýže než na samotné jídlo s rýží.


Všechny chutě Thajska


Nudle v tomto receptu byli tedy přejaté z čínské kuchyně, jen vaječné nahradily rýžové. Další chutě jako sladká, kyselá a pálivá odráží chutě Thajska. Na doslazení se používá palmový cukr, který se hojně vyrábí v celém regionu. Pálivost dodávají thajské čili papričky a kyselost zase tamarind, což je až 20 metrů vysoký strom a sklizeň probíhá od listopadu do února. Takže pokud navštívíte Thajsko touto dobou, určitě ho ochutnejte. Jsou dva druhy, sladký a kyselý. A ten kyselý je fakt křivohub!

Vláda pak začala recept rozdávat restauracím a dokonce zdarma rozdávala prodejcům i pojízdné vozíčky na přípravu Pad Thai na ulici.


Originální recept obsahuje tofu a sušené krevety. Postupem času se ale začalo vycházet vstříc západním chutím a dnes jej najdete krevetové, kuřecí, vepřové a dokonce i v hovězí verzi.



Ingredience:


Nudle na Pad thai

Sušené krevety

Tamarindová pasta

Rybí omáčka

Česnek

Arašídy

Palmový cukr, nebo normální cukr

Kuřecí maso, nebo krevety

Vejce

Mungo klíčky

Čerstvý koriandr

Limetka

Sušená cibulka


Recept:


Důležité je nudle na Pad Thai nevařit, ani nezalévat horkou vodou. Prostě je namočte na dvacet minut do vlažné vody. Jiné budou jednoduše rozvařené. Základ je pak příprava sladko-kyselo-pálivé omáčky, která musí být správně vybalancovaná. Zbytek je pak už velmi jednoduchý.


Zálivka:


Smíchejte rybí omáčku, tamarindovou pastu a cukr. Můžete přidat i pálivou asijskou omáčku, pokud máte rádi pálivější jídla.


Příprava:


Na pánvi orestujte sušené krevety, nakrájené tofu, kuřecí maso a nasekaný česnek. Vše restujte dvě, tři minuty a pak přesuňte na jednu polovinu pánve.

Na druhou, prázdnou polovinu, rozklepňete dvě vejce. Hned je nemíchejte, ale bílek nechejte vteřinku zatáhnout. Pak začněte míchat vše dohromady.

Přidejte naložené nudle, mungo klíčky, arašídy a přelijte vše připravenou zálivkou. Vše zamíchejte a po celou dobu udržujte pánev horkou na plno.

Nudle by neměli být moc mokré, ale měli by být jen obalené v zálivce. A je hotovo. Nahoru posypejte koriandrem a sušenou cibulkou.




381 zobrazení
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram