top of page
  • Obrázek autoraCestyschuti

Co by jste měli vědět o quacamole a jak si ho připravit?

Aktualizováno: 3. 7. 2021

Lahodné, jednoduché, zdravé, exotické, to vše je quacamole! Pasta, nebo chcete-li pomazánka z avokáda do které se dají namáčet nachosky, můžete jí mazat na chléb, do trortil, do buritos a spousty dalšího. Kde se vzala, kdo jí vymyslel a jak správně vybrat suroviny?Kdo ho vymyslel?


Když Španělé objevili Ameriku, našli tam Aztéky, kteří si už dávno na původním quacamole pochutnávali. Nazývali ho ahuaca-molli.

„Molli" znamená pasta, nebo něco rozmačkaného a „ahuactl" zase varlata. Originální název je tedy rozmačkaná varlata!

Jo a mimochodem avokádo je ovoce, stejně jako rajčata. A tak by se dalo zamyslet nad tím, že quacamole je vlastně ovocný salát...


Molcajete - Máyský hmoždíř


Původní quacamole se v Máyské a Aztécké civilizaci připravovalo v hmoždíři zvaném molcajete, který je vyrobený z lávového kamene a má hrubou strukturu, kulatý tvar a je podepřen třemi nožičkami. Používá se stále a quacamole připravené v molcajete má údajně lepší chuť. V Mexiku se v něm občas quacamole i rovnou servíruje.


Světový rekord je 3788 kilo quacamole


Největší quacamole umíchali v Mexiku 6. dubna 2018 a mělo neuvěřitelných 3788 kg! Pracovalo na něm 350 lidí a na video, jak se takové giga-mole vyrábělo, se můžete kouknout ve videu.
Budete potřebovat:


Avokádo 2 ks

Červená cibule 1-2 ks

Čerstvý koriandr

Rajčata 2 ks

Mořská sůl

Pepř nebo čili paprička

Limetka


Postup:


Krok 1:


V hmoždíři rozmačkejte třetinovou dávku cibule a koriandru na jemnou pastu. To nám dá základ chuti quacamole.


Krok 2:


Přidejte oloupané, vypeckované avokádo, osolte, opepřete, nebo přidejte nasekanou čili papričku a vše utřete v pastu. Jak jemná pasta bude, nebo jestli bude mít malé kousky je už jen na vaší chuti.


Krok 3:


Do připravené pasty zamíchejte na jemno nasekanou cibulku, koriandr, na kostičky nakrájená rajčata a limetkovou šťávou. Vše promícháme a dochutíme. A jako příloha nesmí chybět nachosky!

4 014 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page